תוצאות עבור: שאלות ותשובות

כבוד הרב היקר שלנו:
חלמתי בלילה שאני קורא תהילים, האם זה חלום טוב ?

מצוין

שלום כבוד מורנו ורבנו הגאון הרב עמרמי שליט"א.
1. יש לנו בבית המדרש סידורי תפילה של הרב אמסלם, האם אפשר להתפלל איתם או שעדיף שלא?
2. מה נכון יותר לומר מכניע מינים או זדים?והאם נכון יותר לומר נוסח "ועל זקניהם" או להשמיט? כמו שמובא בכמה סידורים?

1. אסור
2. לרב עובדיה זצ"ל מכניע זדים ולבן איש חי אומרים מכניע מינים.
3. לרב עובדיה זצ"ל אומרים ולזקניהם ולדעת הבן איש חי לא אומרים.

שלום לכבוד הרב, המפקד שלי אומר לי כבר כמה פעמים לצאת לנסיעות ברכב בלילה בשעות מאוחרות עם בחורה לבד, האם אני אסרב לנסיעות כאלה ואקח סיכון שאני אשב בכלא?

תסביר לו בדרך ארץ שאסור לך והוא יבין.

שלום לרב, בשיעורך אמרת שאם בישלתי בשוגג חביתה שבמחבת חמץ החביתה כשרה משום שהחמץ פגום לאכילה, אז אם ככה מדוע מגעילים את הכלים?

נותן טעם לפגם מותר רק בדיעבד כלומר אם כבר קרה, אבל לכתחילה אסור ולכן מגעילים.

שלום לכבוד הרב
רציתי לקבל הדרכה כיצד להתמודד עם חרדות.
יש לי כבר שנים חרדות בסיטואציות מסויימות וביניהם להגיד קידוש בפני אורחים או לברך בעליה לתורה.כתוצאה מכך אני נמנע בכל דרך ממצבים אלו. לעתים אני מתמודד אבל לרוב נמנע.
עברתי המון פסיכולוגים בחיי והיה שיפור אבל הבסיס נשאר.
מה עלי לעשות בנדון?

להתחזק בשויתי ה' לנגדי תמיד, כשה' מול העיניים הכל מתגמד, משל לאדם שעומד מול אריה לא ירגיש עקיצת יתוש.

כבוד הרב שלום, הייתי בהנחת תפילין של בן דודי, כל התפילה הנשים דיברו בקול רם בבית הכנסת, לא כיבדו את ביתו של השם יתברך, הצטלמו והתנהגו בזלזול, התפללתי בקיצור ויצאתי מהבית כנסת בהפגנתיות ובטח שלא נשארתי אך לא אמרתי להם דבר, אני אתן על זה את הדין שלא הוכחתי אותם? ולא אמרתי להם כלום שכך לא מתנהגים בבית כנסת? אני בצער רב.

רק בדרכי נועם ולא בהתלהמות – ולא היית צריכה לצאת אלא להסביר להם בחיוך!

שלום לכבוד הרב- קראתי בספר שמדבר על המסורתים והוא סיפר על אישה שחיללה שבת בפרהסיה אבל הדליקה נרות שבת, והספר אמר מוטב שלא תדליק נרות שבת בכלל , האם זוהי הדרך הרב? כי הרי זהו שלב בהתחזקות שבכל פעם מוסיפים משהו והרי צריך להתחיל ממשהו. ואי אפשר מחילוני להיות דתי גמור.

בודאי שלא לומר לה לא להדליק נרות, שכר מצוה מצוה, אבל כנראה שלא הבנת את הספר, וצריך עיון.

לכבוד הרב שלום, הבנתי שעדיף להתפלל מנחה קטנה ולא גדולה, אבל האם במנחה קטנה יש ענין להתפלל דווקא לקראת שקיעה ולא בתחילת שעת מנחה קטנה ?

כמה שיותר סמוך לשקיעה עדיף לפי רבנו האר"י הקדוש.

שלום לכבוד הרב,
אתמול בשיעור אמר הרב שאסור לנקום כלל, ומי שנוקם אינו ירא את השם, כך הבנתי לפחות. וידוע לי גם שאמרו חז"ל תלמיד חכם שאינו נוקם ונוטר כנחש אינו תלמיד חכם.
אם כך מתי מצווה לנקום?

תלמיד חכם נוקם דוקא כנחש וכמו נחש שאין לו שום טעם כשאוכל אלא רק טעם של עפר, כך תלמיד חכם, אם הוא נוקם רק לכבוד ה' בלא נימה אישית מותר לו, ואשרי מי שהגיע לדרגה זו.

שלום כבוד הרב!
הרבה אנשים מסביבנו קונים בתים (חברים, משפחה) ואשתי קצת מתבאסת מזה שאנחנו בשכירות ולא קרובים אפילו לקניה,יש לרב עצה איך להתחזק בזה? וסגולות לקנית דירה? י

יש אנשים שקונים דירה אבל אין להם ילדים, או יש כאלה שיש גם דירה וגם ילדים אבל אין שלום בית, ויש כאלה שיש גם דירה וגם ילדים וגם שלום בית אבל אין בריאות תקינה ונזקקים לביקורים תכופים אצל רופאים, לכן אל תחמוד בית רעך וכל אשר לרעך – כל אחד נותן לו ה' מה שצריך עבורו.

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 21 »