תוצאות עבור: שאלות ותשובות

שלום כבוד הרב
ברור וידוע שיש איסור כרת למי שעולה להר הבית (חוץ מזה שמי שעולה לשם גורם לערבים להתנקם בנו חס וחלילה), רציתי בבקשה לשאול איך נסביר את הגמרא שאומרת שרבי עקיבא וחבריו ראו שועל שיוצא מקודש הקדשים? תודה רבה

ראו אותו מרחוק ולא נכנסו לתחום ההר

שלום כבוד הרב
1.מה ההנהגה הנכונה כשאני חוצה כביש ברגל בשבת? האם לחצות רק כשהכביש פנוי על מנת שלא להכשיל את נוסעים ברכב? או שאנחנו אומרים "הלעיטהו לרשע וימות"? והאם יש להימנע במידת האפשר לחצות כשהכביש לא פנוי או שלא מתחשבים בכלל וחוצים אפילו כשיש אפשרות להמתין שיהיה פנוי?
2.אם מישהו נוסע בשבת ושואל אותי כיצד להגיע למקום כלשהוא, אז ידוע שאסור לומר, אבל האם לומר: "לא יודע" או לומר לנהג:"עכשיו שבת ואסור לי לענות" תודה רבה כבוד הרב

1. להשתדל כשאין מכונית לחצות.
2. לומר ששבת ואסור לסייע ולענות

שלום לכבוד הרב היקר, רציתי לדעת מה ההבדל בין בטחון עצמי לגאווה כלומר מצד אחד צריך בטחון עצמי, אך איך לא מגיעים לגאווה תוך כדי אשמח לעצה מעשית.
תודה רבה לרב ישר כוח והצלחה בכל

אין דבר כזה בטחון עצמי, יש גבה ליבי בדרכי ה' וכך צריך לנהוג

שלום לכבוד הרב, האם יש פוסקים ספרדים, שמתירים ללכת עם פאה, כי הרב רשם שיש שמתירים ללכת עם פאה, והתיר לכתחילה לעלות חזן בבית כנסת ספרדי שאשתו מסתובבת עם פאה, ואם כן כך האם מותר לכתחילה כבר להתיר פאה תודה כבוד הרב.

אסור פאה לכתחילה, אבל בשעת הדחק כגון בעת בעיות בשלום בית וכד' הסומך על המתירים אין מוחין בידו, הרב בן ציון אבא שאול זצ"ל התיר לכתחילה פאה ולא נהגו כמותו.

שלום ותודה לרב על הכל
יש לי ב"ה 4 ילדים בגילאים שנה לחמש, האם מותר לי להביא לבית כלבלב קטן?

אסור באיסור גמור

שלום לרב,
האם מותר לי לנסוע בשטחים 40 דקות נסיעה בסה"כ הלוך וחזור, לבקר את חמי וחמותי עם 4 ילדים קטנים ולסכן את כולנו? או שהם צריכים לבוא לבקר אם הם רוצים לראות את הילדים?

אסור לנסוע במקום סכנה שמועד לפורענות

שלום כבוד הרב אייל עמרמי שליט״א הרב,
אני בהליכי תשובה ב״ה ב-7 חודשים האחרונים. היום יצאתי מהבסיס ועליתי על טרמפ עם מישהי מהבסיס. היינו לבד באוטו. ברגע העלייה לטרמפ שכחתי מאיסור הייחוד אבל לאחר כדקה נזכרתי בו וכל הדרך לתחנה שהייתי אמור לרדת בה (נסיעה של כ-7 דקות) הייתי בחרטה גדולה על המעשה. רציתי לדעת מפי הרב מה הדין על זה? האם זהו איסור חמור? דאורייתא/דרבנן?

אין איסור ייחוד במכונית שנוסעת באור יום, אבל לא ראוי לעלות למכונית לבד עם אשה. ודי לך שחזרת בך!

שאלה לרב יש לאחי יום הולדת לגיל 50. והמשפחה עושים לו הפתעה במסעדה עם החברים שלו, האם מותר ללכת ליום הולדת.

אם יש צניעות וקדושה במקום מותר

שלום לכבוד הרב,
שוכחים אצלי בחנות הרבה פעמים דברים כמו בגדים ומשקפיים ואני שומר לחודש חודשיים ואז נותן לנזקקים או זורק מה שאי אפשר לתת. איך אני אמור להתנהג להלכה?
תודה

לתלות מודעה שמה שנשכח לאחר 30 יום הוי הפקר

לכבוד הרב, ראשית כל אודה לרב, בזכות דבריו המחזקים של הרב התחזקתי הרבה בשנים האחרונות ובע״ה נמשיך לעבוד על המידות! אני משתדל לשמוע בקביעות את הרב ושם לב שהרב לא חוסך במילים בכל מה שסוטה במילימטר מהדרך של התורה וגדולי הדור ואין צורך להרחיב,
ודווקא בגלל זה יש בי קצת אכזבה שעדיין לא זכיתי לשמוע מכבוד הרב התחייסות בנושא לזמרים ה-״חרדיים״ שמופיעים במעורב!!! מה שונה הלכה בשולחן ערוך של דיני בשר וחלב לדוגמא להלכה שאוסרת לעשות ערבי שירה…?? שלא לדבר על הפריצות וחילול השם שיש שם….??? אודה לרב אם התייחס לנושא וימשיך לחזק אותנו בעבודת השם!

יש עוונות שעליהם נאמר מצוה שלא לומר דבר שאינו נשמע כשם שיש מצוה לומר דבר הנשמע

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 32 »